Taşımacılık

Mal ve eşyaların çeşitli araçlarla bir yerden bir yere güvenli, ekonomik ve hızlı bir şekilde hareket etmesi olan taşımacılık bir tür ulaşım sistemidir. Bir diğer ad olarak nakliyat, nakliyecilik ve transport kullanılmaktadır.

İç ve dış taşımacılık olarak ikiye ayrılan lojistiğin bir de alt türleri vardır.

 • Deniz yolu taşımacılığı
 • Kara yolu taşımacılığı
 • Demir yolu taşımacılığı
 • Hava yolu taşımacılığı

olarak sıraladığımız taşımacılık türleri içinde ülkemizde en çok kara yolu taşımacılık ile lojistik hizmeti sağlanmaktadır sağlanmaktadır.

 Deniz yolu taşımacılığı

Yük gemileri aracılığıyla uluslararası alanda gerçekleştirilen bu taşımacılık türü dünya genelinde bütün ülkelerin tercih ettiği ve tek seferde daha fazla mal gönderimi yapabildiği için tasarruf sağlamaktadır.  Ülkeler arasında ticareti de bu özelliği ile geliştirerek ticaretin global olarak gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Kara yolu taşımacılığı

Kara yolu daha çok iç taşımacılık alanında tercih edilen ülke içinde gerçekleşen taşımacılık alanıdır. Yakın mesafedeki iller arasında ve tüm ülke genelinde uygulanır. Deniz yolu taşımacılığı gibi daha fazla ürün nakletme gibi bir taşımacılık seçeneği yoktur fakat sınırlar içerisinde sürdürülebilir bir lojistik türüdür.

Demir yolu taşımacılığı

Kömür ile çalışan trenler aracılığıyla yapılan bir taşımacılık türüdür. Bazı gelişmiş ülkelerde elektrikle ve dizel çalışan trenler ile nakliye hizmeti verilmektedir. Demir yolu için bir ülkenin dağlık alanlarının az olması maliyeti azaltacaktır. Avrupa bu konuda gelişmiş ve bütün ülkeler demir yolu hattı alanı açısından zengindir.  Ülkemizde bu şekilde taşımacılık kolu çok gelişmemekle birlikte lojistik hizmetlerimizin çoğu kara yolu ile yapılmaktadır.

Hava yolu taşımacılığı

Kargo uçaklar ile sağlanan bu taşımacılık türünde yine global düzeyde bir hizmet söz konusudur. Ülkeler arası ticareti canlandıran deniz yoluna göre daha hızlı bir hizmet sunan bir alandır. Bu şekilde başka bir ülkeden sipariş verilen ürünler kısa sürede müşterilere teslim edilebilmektedir. Mesafeleri kısa sürede kat etmesi açısından kıymetli bir taşımacılık alanıdır.

Bir eşyanın bir yerden diğer bir yere taşınması olarak gördüğümüz lojistik hizmetinin birçok önemli adımları ve hazırlık süreci vardır. Bu süreçleri daha titiz ve güvenli hale getirerek maliyetler düşürülebilir, zaman ve nakit tasarrufu sağlanabilir. Taşımacılık hizmeti için uygulanan aşamalar aşağıdaki gibidir;

 • Sigortalı
 • Depolama
 • Asansörlü
 • Paketleme  
 • Dağıtım

bu adımların sırası ile uygulanması müşteri için alınan hizmet kalitesini arttırmaktadır.

Sigorta

Ürünlerinizi bir şirkete teslim edeceğinizde önceliğiniz güvenilir olmalı. Bunun için şirketlerin Google map puanlamalarına bakabilir ve sitelerini inceleyebilirsiniz. Bu işlemler size bilgi verecek ve kaliteli şirket bulmanızı kolaylaştıracaktır. Eşyalarınızın sigortalanması her hangi bir kazaya karşı güvenceniz olması sebebiyle önem arz etmektedir. Sigorta sayesinde herhangi bir kaza veya sorun yaşanmasına karşılık önlem alınmış olur.

Asansörlü

Asansörün kullanıldığı taşımacılık türünde birçok kolaylık ve güvence sağlanmaktadır. Eşyaların bina içerisinde taşınması her zaman daha risklidir. Bina içinin darlığı, eşyaların herhangi bir yere çarpma tehlikesi gibi problemleri ortadan kaldırması yönünden kıymetli bir alandır. Otomatik asansörlü sistemler ile eşyalarınız binanın dışından taşınarak hem zaman kazandırmakta hem de eşyalarınızın tehlikesiz bir şekilde taşınmasını sağlamaktadır.

Paketleme

Taşımacılık sektöründe paketleme ürün için hayati önem taşır. İyi bir ambalajlama ürünün orijinalliğinin korunmasını sağlar. Nakliyat işlemlerinde kullanıcı kendisinin eşyalarını paketleyebildiği gibi bu işlemin şirketler tarafından gerçekleştirmesini talep edebilir.  İstanbul Taşıma olarak eşyalarınızı sizlerin talepleri doğrultusunda balonlu naylonlar ile ambalajlıyoruz. Böylece eşyalarınıza herhangi bir darbenin gelmesini engelliyoruz. Ofis ya da evden eve taşımacılık için başvurduğunuzda beyaz eşyalarınızdan en ufak süs eşyalarınıza kadar ambalajlama yapmaktayız.

Depolama

Eşyalarınızın yeni adresinin belli olmaması durumunda eşyalarınızın bir yerde depolanmasını talep edebilirsiniz. Bu şekilde eşyalarınızın yeni adresinin netlik kazanmasına kadar eşyalarınız güvenli bir depoda saklanabilir. Böylece ambalajlı bir şekilde eşyalarınız güvenli olarak saklanmış olur.

 Dağıtım

Taşımacılık sektörünün son adımlarından biri olan dağıtım eşyaların paketlenmesi kadar titizlik ve özen isteyen bir çalışmadır. Ofisinizden ya da evinizden alınan eşyalar yeni adresinize ulaştırılmak için araçlara yüklenir. Şehir içi ya da şehirler arasında gerçekleşen taşımacılık işlemine göre eşyalarınız yeni adresinize getirilir. Dağıtımın kaliteli gerçekleşmesi için eşyaların düzenli bir şekilde araca istiflenmesi ve yine aynı özen ile yeni adrese taşınması gerekir.

Hizmetlerimizi asansörlü, sigortalı, marangozlu ve ambalajlı olarak sunmaktayız. Profesyonel ekibimizde yer alan marangozlar ile eşyalarınızı paketlemeden önce daha küçük parçalar haline getirerek daha güvenceli bir şekilde taşınmasını sağlıyoruz.

İstanbul Taşıma olarak yirmi yılı aşkın süredir verdiğimiz taşımacılık hizmetlerini titizlik ve güven ile yerine getirmekteyiz. Bu başarımızda sizden aldığımız olumlu geri dönüşler büyük motivasyon kaynağı sağlamaktadır.  Merkezimiz İstanbul/Güngören’de yer almaktadır.  İstanbul merkezli çalışmamızla birlikte tüm Türkiye geneli hizmet sunmaktayız. İhtiyaç duyduğunuz her ilden bizlere ulaşarak hizmet alabilirsiniz. Ofis taşıma ve evden eve nakliyat için bizleri arayabilir ya da whatsapp butonunu kullanarak mesaj yoluyla ve sitemizde bulunan iletişim formunu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz.

2 thoughts on “Taşımacılık”

 1. Geri bildirim: Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat | İstanbul Taşıma 0532 679 50 66

 2. Geri bildirim: Nakliyat Fiyatları | İstanbul Taşıma 0532 679 50 66

Yorumlar kapalı.

Call Now ButtonFiyat Alın!